Wszystkie Dzieci Świata

Gra Wszystkie Dzieci świata oparta jest na fińskim podejściu do nauki. Cechuje ją brak rywalizacji i kooperacja. Dodatkowo wpływa pozytywnie na rozwój poznawczych, fizyczny i emocjonalnych zdolności dziecka. Wszystko to oczywiście poprzez świetną zabawę! Gra jest pięknie ilustrowana i emanuje pozytywną energią, optymizmem i radością, dlatego pierwsza reakcja naszego synka to było WOW! Takie emocje towarzyszyły mu oczywiście przez całą rozgrywkę. Nie bał się on pytać lub szukać podpowiedzi, gdy miał problem z pytaniem. Sporo emocji budzi w nim losowanie kart podróży, a wylosowanie 2 konduktorów nie powoduje uczucia porażki tylko motywację, by jak najszybciej zdobyć kolejne pieczątki i wygrać grę.
Wszystkie dzieci świata to również wyzwanie dla nas dorosłych. Powinniśmy odnaleźć w sobie dziecięcą ciekawość do świata nas otaczającego. Wymazać z pamięci uprzedzenia do innych narodowości, kultur i starać się w każdym zakątku naszej planety odnaleźć coś niezwykłego: wspólnego co nas łączy i różnice, które sprawiają, że jesteśmy wyjątkowi.
Plansza do gry to w rzeczywistości 6 ogromnych puzzli, które po połączeniu tworzą mapę świata. Wyróżnione są na niej poszczególne kontynenty, na których znajdziemy charakterystyczne dla danego regionu zwierzęta, roślinność czy budowle. Takie ujęcie naszej planety myślę, jest najbardziej adekwatny dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym gdyż pozwala zapoczątkować np. naukę o strefach klimatycznych. Pionkami są dzieci z różnych krańców świata: chłopcy i dziewczynki o odmiennym wyglądzie, strojach i cechach etnicznych. Dodatkowo w grze znajdziemy kostkę do gry, paszport wraz z 12 wyjmowanymi pieczątkami, kafelki biletów oraz żetony podróży.
Celem gry jest wypełnienie paszportu pieczątkami. Możemy je otrzymać, gdy dotrzemy na właściwy kontynent i udzielimy prawidłowej odpowiedzi na zadane pytanie. Na górnej stronie każdej z kart znajduje się obrazek, który sugeruje jakiego kontynentu pytanie odnajdziemy na rewersie. Sporo pytań jest testowych, które pomagają graczowi prawidłowo wybrać odpowiedz. Również na obrazku spostrzegawczy gracz może znaleźć podpowiedź, która nakierowuje go na właściwą odpowiedź. W grze znajdziemy 3 typy kart: - Czy wiesz?Jest to karta, która odpowiada poszczególnym kontynentom, dlatego najpierw musisz odgadnąć, na który kontynent się udać i dopiero jak staniesz na właściwym możesz odpowiadać na pytanie. - Czy znajdziesz? W tym wypadku musisz wykonać konkretne zadania. - Gdzie na Świecie? Nie ważne na którym kontynencie się znajdujesz i tak możesz wybrać tę kartę. Na kartach znajdują się obrazki, które musisz znaleść by dostać pieczątkę do paszportu.
Przebieg gry 1.Rzut kostką i przesunięcie swojego piona o wybraną liczbę oczek 2. Wybór jednej z 3 kart, które znajdują się na dole planszy i sprawdzenie czy karta pasuje do kontynentu, na którym się znajdujemy. Jeśli tak, to wykonujemy zadania lub odpowiadamy na pytanie umieszczone na karcie. Jeśli uda nam się prawidłowo wykonać polecenie, to otrzymujemy w nagrodę pieczątkę do paszportu 3. Losujemy z worka 2 żetony podróży. Jeśli wylosujemy 2 konduktorów to musimy skasować 1 z 7 biletów (odwracając go na drugą stronę pieczątką do góry) Pamiętajcie że gra jest kooperacyjna, a nauka współpracy i praca w grupie jest tak istotna u dzieci przedszkolnych dopiero uczących się relacji społecznych z rówieśnikami. Dlatego celem wszystkich graczy jest zapełnienie pieczątkami wspólnego paszportu! Nie bójmy się zatem prosić o pomoc, gdy mamy problem z odpowiedzią na pytanie lub rozpoznaniem z jakiego regionu pochodzi dana karta!

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty