Disney Uczy czyli przyga z czytaniem i matematyką

Kiedy wrzesień zbliża się wielkimi krokami wielu rodziców szuka sposobu by zachęcić swoje dzieci do nauk. 
Poznawanie liter i cyfr, nauka czytania i pisania, wykonywanie działań matematycznych to często zmora niejednego dziecka. Dlatego z pomocą przychodzi nam @disney_przygoda_z_czytaniem który wraz z kultowymi postaciami z bajek Disneya zabierze dzieci w niesamowity świat nauki. 

W skład naszego domowego niezbędnika wchodzą: 

  -Elementarz ćwiczenia - literki który posiada ścieralne strony wraz z flamastrem posiadającym gąbkę do zmazywania. W środku znajdziemy zróżnicowane ćwiczenia, które zachęcą nasze dzieci do poznawania oraz pisania liter. Na każdej stronie inny bohater będzie uczył nasze dzieci wybranej literki poprzez fascynujące ćwiczenia. Znajdziemy tu bowiem labirynty, wykreślanki, łączenie pasujących elementów czy rysowanie szlaczków. 

  -Elementarz matematyczny ćwiczenia, który również posiada zmywalne strony i pozwoli naszym dzieciom poznać cyfry, nauczyć się ich pisać, rozróżniać figury geometryczne, tworzyć szeregi, pierwsze działania matematyczne tj. dodawanie i odejmowanie. Dodatkowo pracująć z elemntarzem dziecko pozna symbole matematyczne (większy, mniejszy, równy), monety, nauczy posługiwania się linijką, czy odczytywać godzinę z zegarka. 

Dodatkowo w naszym zbiorach znajdują się 2 książki, które w sposób bardziej szczegółowy rozwiną zagadnienia. 

  -Elementarz do nauki literek i czytania. Znajdziemy w nim wszystkie litery, a także litery ze znakami diakrytycznymi, dwuznaki a nawet zmiękczenia wszystkie zapisane w klasyczny sposób drukowanymi literami oraz w formie pisemnej. Z boku strony znajdują się obrazki w wyrazami zawierającymi daną literę kolejno na początku słowa, w środku i na końcu. Dodatkowo na każdej stronie słowo dzielone jest odpowiednio na litery, głoski i sylaby. Znajdziemy tu również zróżnicowane pod względem trudności ciekawe teksty, które opisują zdarzenia jakie przytrafiły się bohaterom Disneya. Co warto podkreślenia początkowo czytanki napisane są 2 kolorową czcionką z podziałem na sylaby by pomóc dziecku rozpocząć naukę z czytaniem. Stopniowo teksty są oczywiście coraz trudniejsze, aż w końcu zapisywane są jednym kolorem. 

  -Elementarz matematyczny w którym znajdziemy 3 stopnie trudności zadań. Książka podzielona jest na kilka rozdziałów, które pozwolą poznać dziecku cyfry oraz praktyczne zastosowanie matematyki, posługiwanie się pieniędzmi, miarami czy czasem i wiele wiele innych. Nie zabraknie tu bowiem działań matematycznych, pracy na ułamkach, a nawet zadań z tekstem! 

Wszystkie książki mnie, jako rodzica oczarowały. Pewnie dlatego, że byłam wychowywana na bajkach Disneya i sama chciałabym się uczyć z tak pięknie ilustrowanych i kreatywnych podręczników. Myślę, że jakby takie książki na stałe zagościły w polskich szkołach nie jeden uczeń z uśmiecham na twarzy chodziłby za zajęcia.Komentarze

Popularne posty